Kategorie
Uncategorized

Biała koszula damska

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie codziennych stylizacji bez nich. Zawdzięczając swoją jakość dobrym gatunkowo tkaninom służą przez lata i mogą być bazą dla niezliczonych stylizacji. Oferowane przez nich możliwości są wybitnie funkcjonalne i sprawdzą się o każdej porze roku. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Historyczną funkcją koszuli była rola bielizny skrzętnie ukrytej pod suknią. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako warstwy wierzchniej. Znaczące dla mody damskiej były wydarzenia I i II wojny światowej. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Z uwagi na wykonywanie rozmaitych zawodów zaczęły zakładać także męskie stroje. Z powodu trudnej sytuacji przerabiały je dostosowując do swoich potrzeb. Ówczesnym manifestem kobiet były męskie koszule i spodnie. Stały się symbolem siły oraz rewolucji modowej. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się nie tylko od obcisłych gorsetów i długich spódnic, ale także od dyskryminujących konwenansów i norm społecznych. Ówczesne gazety udowadniają jak dynamicznie zmieniała się moda damska, w której zaczęły królować coraz odważniejsze zapożyczenia z męskiej garderoby.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że zmieniło się naprawdę wiele. W obecnych czasach każda kobieta może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Kobiece stroje pozwalają na stworzenie różnych zestawów, które sprawdzą się zarówno podczas formalnych jak i codziennych okazji. Jednym z podstawowych elementów ubioru oficjalnego jest właśnie klasyczna biała koszula. W szczupłym kroju jest wyrazem czystej elegancji. Każda kobieta powinna mieć swój idealny egzemplarz w szafie, bo dzięki niemu ma  niezliczone możliwości. Koszula taliowana sprawdzi się jako baza dla oficjalnego garnituru. Połączona z czarną spódnicą będzie zgraną parą. Panie mogą pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie i nadające świeżości kroje. Warto postawić na ozdobne balonowe rękawy czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także asymetryczne popelinowe tuniki. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Kobiety, które wciąż szukają ideału białej koszuli, zapraszamy do skorzystania z eleganckich propozycji marki Lavard. Wśród bestsellerów marki znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. Dzięki nim można stworzyć rozmaite stylizacje, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do zainspirowania się projektami marki Lavard oraz uzupełnienia swojej garderoby na wiosnę.